Avrasya Danışmanlık
BİYOENERJİ TERAPİLERİNİN FAYDALARI ÜZERİNE ARAŞTIRMALAR

BİYOENERJİ TERAPİLERİNİN FAYDALARI ÜZERİNE ARAŞTIRMALAR

BİYOENERJİ TERAPİLERİNİN FAYDALARI ÜZERİNE ARAŞTIRMALAR

**

ENERJİ ŞİFASI: BİRÇOK SAĞLIK PROBLEMİ İÇİN TAMAMLAYICI BİR TEDAVİ

Tamamlayıcı ve alternatif tedaviler, sağlık hizmeti tüketicileri arasında popülaritesini artırmaya devam ediyor. Bu yöntemler arasında enerji (terapi) iyileştirmesi (EH) vardır. EH, noninvaziv (vücutta bir işlem gerektirmeyen) olan ve hastalar için çok az olumsuz risk oluşturan yardımcı bir tedavidir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 50’den fazla büyük hastane ve klinik hastalara EH sunmaktadır. ABD’de Ulusal Sağlık Enstitüleri, eklem bozuklukları, bilek kırıkları ve diğer kırıklar, kalp damar sağlığı, kanser, yara iyileşmesi, yeni doğan stresi, ağrı, fibromiyalji ve AIDS (Ulusal Sağlık Enstitüleri) dahil olmak üzere çeşitli koşullar üzerindeki etkilerini inceleyen çok sayıda EH çalışmasına fon sağlamaktadır.

Bugüne kadar iyi tasarlanmış bazı çalışmalar, yara iyileşmesi ve ileri AIDS gibi durumlar için önemli sonuçlar ve ağrı ve anksiyete için olumlu sonuçlar, kırık iyileşmesi, artrit, kas ve bağ dokusu gibi çeşitli ortopedik durumlar üzerinde olumlu etkileri olduğu görülmektedir.

Literatürde olumsuz sonuç riski sıfır veya sıfıra yakın olduğundan, EH birçok tıbbi durumda kullanılmaya adaydır.

*

Ellen M. Dinucci, “Energy Healing: A Complementary Treatment for Orthopaedic and Other Conditions”, Published 1 July 2005, Medicine, Orthopaedic Nursing.

Benford, M.. (2012). “Spin Doctors: A New Paradigm Theorizing the Mechanism of Bioenergy Healing.”